Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şubesi, 93 yıl önce Kemalist rejimin katlettiği Şehit Şeyh Said’i ve dava arkadaşlarını yad etti.

Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şubesi, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarla, 93 yıl önce Kemalist rejimin, 47 arkadaşıyla beraber Diyarbakır Dağkapı meydanında idam ettiği Şehit Şeyh Said’i ve dava arkadaşlarını yad etti.

Yapılan paylaşımlarda, “İslami bir bilinçle donanmış halk kitlelerini hiçbir güç hiçbir silah yenemez” denilerek, tarih sayfalarına, müfredat üzerinden düşürülen gölgeye dikkat çekildi.

Mesajda, “Tarih sayfalarında, müfredat üzerinden lekelenen alim Şeyh Said’i vefatının yıldönümünde rahmetle ve minnetle anıyoruz.” denildi.

“Tarihimizde yaşayan büyük ve asıl kahramanları genç neslimize iyi ve doğru anlatmalıyız.” denilen mesajda,  şu ifadelere yer verildi:

“Tarihimizdeki sahte kahramanlar tarih sahnesinden temizlenmelidir. Şeyh Said’in dediği gibi İslami bir bilinçle donanmış halk kitlelerini hiçbir güç, hiçbir silah yenemez.” (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler