İBB, yolcu yoğunluğunu azaltmak ve engelli erişimini sağlamak amacıyla Edirnekapı Metrobüs İstasyonu’na yeni üst geçit inşa ediyor. Çalışma kapsamında cumartesi gecesi E-5 Karayolu ile Haliç Köprüsü tek yönlü olarak trafiğe kapatılacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), “İstanbul Genelinde Metrobüs Yolunda Çelik ve Betonarme Yaya Üst Geçitleri İnşaat” işi kapsamında, Edirnekapı Metrobüs Durağı Yaya Üst Geçidi’ni yeniliyor. Projeyle, E-5 güzergâhındaki eski üst geçitler genişletiliyor ve engelli kullanımına uygun hale getiriliyor.

Çalışma kapsamında yenilenen Edirnekapı Metrobüs Durağı Yaya Üst Geçidi’ne ait çelik konstrüksiyon yaya geçidinin yerine konabilmesi için D-100 (E-5) Karayolu tek yönlü olarak trafiğe kapatılacak.

D-100 Karayolu Edirnekapı Metrobüs Durağı mevkii Avcılar yönü 16 Ağustos 2020 tarihinde (cumartesiyi pazara bağlayan gece)  01.00 ile 09.00 saatleri arasında trafiğe kapatılacak. Sirkülasyon, Edirnekapı - Rami yol ayrımından, devamında ise İlk Bağlantı Yolu-Beylerbeyi üzerinden sağlanacak.

44 istasyonlu metrobüs hattındaki istasyonların 33’ünde engelli erişimini kolaylaştıracak asansör veya rampalar bulunuyor. Mecidiyeköy ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü istasyonlarında da ek asansör ve rampalarla engelli erişimini daha da kolaylaştıracak çalışma yapılıyor. Asansör veya rampa bulunmayan 11 istasyonla ilgili ise planlamalar halen devam ediyor. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler