Yeni tip Coronavirus (Covid-19) tedbirleri kapsamında getirilen sokağa çıkma kısıtlaması ve sosyal mesafe kuralına aykırı davrandıkları gerekçesiyle 2 bin kişiye idari para cezası uygulandı.

Covid-19 salgını nedeniyle uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları ve yasaklarında en çok ceza yazılan kent olarak dikkat çeken Gaziantep'te, kısıtlamaya uymayanlara yönelik uygulamalar aralıksız devam ediyor.

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, dün sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden 20 yaş altı 667, 65 yaş üstü 15 kişiye ve sosyal mesafe kuralına uymadıkları gerekçesiyle bin 318 kişiye de idari para cezasının verildiği belirtildi.

Kent merkezindeki 262 iş yerinde yapılan denetimlerde, kurallara uymadığı tespit edilen bir işletmeye de idari para cezasının kesildiği bildirildi.

Kent genelinde denetimlerin devam ettiği ifade edildi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler