Gaziantep'te 3 kişinin bulunduğu bir araçta şüphe üzerine yapılan aramada seri numaraları silinmiş 5 adet kurusıkı tabanca, şüphelilerin iş yerlerinde ise 94 adet silah ele geçirildi.

Konuyla ilgili İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, merkez Şahinbey ilçesi İstiklal Mahallesi'nde durumundan şüphelenilen bir araçta yapılan aramada seri numaraları silinmiş 5 adet kurusıkı tabancanın ele geçirildiği belirtildi.

Şüphelilerin Suyabatmaz ve Şekeroğlu mahallelerindeki iş yerlerinde yapılan aramalarda, 11 otomatik tüfek, 76 kurusıkı tabanca, 7 ruhsatsız tabanca, 8 kapsam dışı bıçak, 45 sürgü ve sürgü takımı ve 32 mermi ele geçirildi.

Gözaltına alınan şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Öte yandan, bir av bayisi ve silah tamirat atölyesine düzenlenen operasyonda, 11 tabanca, 41 kurusıkı tabanca, 11 av tüfeği çok sayıda tabanca parçası ve şarjörü ile 4 bıçak ele geçirildi.

Operasyonda gözaltına 5 şüphelinin emniyetteki işlemlerinin devam ettiği belirtildi. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler