IHO EBRAR, Somali'nin başkenti Mogadişu'da 500 çocuğa Kur'an-ı Kerim hediye etti.

Somali'de İhtiyaç sahibi insanlara ulaşıp mağduriyetlerini gidermek çalışmalar yürüten IHO EBRAR yönetimi ve gönüllüleri tarafından Somali'nin başkenti Mogadişu'nun Banaadir bölgesindeki medrese öğrencilerine Kur'an-ı Kerim dağıtımı yapıldı.

Kendilerine teslim edilen bağışları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için köprü vazifesi gördüklerini belirten IHO EBRAR Genel Başkan Yardımcısı Muhammed Yılmaz, yürüttükleri hayır çalışmaları kapsamında 500 çocuğa Kur'an-ı Kerim dağıttıklarını belirtti.

"İslami ilim tahsil eden bu yavrularımızın sevinçlerine ortak olduk"

Yürüttükleri hayır çalışmaları hakkında konuşan Muhammed Yılmaz şunları söyledi:

IHO EBRAR ailesi olarak değerli hayırseverler tarafından bize teslim edilen bağışlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için hayır köprüsü olduk. Bu çerçevede maddi olarak gerek kurban eti gerek gıda yardımları, sünnet ve katarakt ameliyatlarının yanı sıra ihtiyaç olması hasebiyle bugün kendileri küçük ama yürekleri büyük, her biri birbirinden değerli yavrularımıza Kur'an-ı Kerim dağıttık. Derme çatma barakalarda yaşam savaşı veren, içinde hiçbir şeyin olmadığı kulübelerde toprak üstünde İslami ilim tahsil eden bu yavrularımızın sevinçlerine ortak olduk.
IHO EBRAR Somali'de Kur'an-ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi

Muhammed Yılmaz, "Dağıttığımız Kuranı kerimleri sevinçle ele alıp öpüp başına koyan bu çocukların heyecanı ve mutluluğu bize tüm sıkıntılarımızı alıp gitti. Yaklaşık 500 yavrumuza Kur'an-ı Kerim dağıtmamıza rağmen cüzi bir kısmının alamadıklarını gördük. Tabi bu çocukların gözlerindeki hüznü görünce kamp yetkililerine hemen eksikliklerin giderilmesini gönüllüler olarak karşılayacağımızı bildirdik. Biz, değerli hayırseverlerin katkılarıyla ulaşamadığımız diğer her yere ulaşmayı umuyoruz." dedi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler