​Türkiye genelinde radarla gerçekleştirilen hız denetiminde iki günde yaklaşık 24 bin kural ihlalinin yapıldığı açıklandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü, Türkiye genelinde radarla gerçekleştirilen hız denetiminde 19-20 Ekim'de 23 bin 760 kural ihlalinin yapıldığını açıkladı.

Emniyet Genel Müdürlüğünden (EGM) yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Trafik kazalarının oluşumunda yüzde 36 gibi büyük bir paya sahip olan hız ihlallerinin önlenmesi ve algılanan yakalanma riski duygusunun artırılarak sürücülerin yasal limitlerde araç kullanmaya teşvik edilmesi amacıyla; 19-20 Ekim 2019 tarihlerinde ülke genelinde eş zamanlı hız denetimleri gerçekleştirildi."

Yapılan denetimlerde; 21 bin 10 hız ihlali tespit edildiği, bu ihlallerin yüzde 62,5’i ihlal yapan araçların durdurulması ve sürücülerinin bilgilendirilmesi suretiyle, yüzde 37,5’i araçların tescil plakasına olmak üzere cezaya dönüştürüldüğü, 425 araç trafikten men edildiği ve 14 sürücü belgesi geçici olarak geri alındığı ifade edildi.

Açıklamanın devamında, kural ihlali yapan 23 bin 760 kişinin tespit edilerek işlem yapıldığı kaydedildi. (İLKHA)  

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler