Mardin’de ikamet eden ve halk arasında Ziya Hoca olarak tanınan emekli öğretmen Ziyaeddin Özsoy, kalp yetmezliği teşhisiyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

“İslami düğünler birer tebliğ aracıdır” diyerek bölgedeki hemen hemen tüm İslami düğünlere hem katılıp hem de davet eden Ziya Hoca, hakkın rahmetine kavuştu.

İlerlemiş yaşına rağmen düğenlerde halay başını çeken Ziya Hoca, “Düğün esnasında vahdet ve kardeşlik mesajlarını içeren ilahi ve ezgiler düğüne katılanlarda manevi etki bırakıyor.” diyordu.

Mardin merkez Artuklu ilçesinde ikamet eden ve halk arasında Ziya Hoca olarak tanınan emekli öğretmen Ziyaeddin Özsoy, bir süre önce kalp yetmezliği teşhisiyle kaldırıldığı Dicle Üniversitesi Hastaneleri’nde ameliyat edilmiş ve yoğun bakımda tedavi görüyordu.

Bugün tedavi gördüğü hastanede ruhunu rahmana teslim eden Ziya Hoca’nın vefat haberi sevenlerini yasa boğarken Coronavirus tedbirleri kapsamında az sayıda kişinin katılımıyla düzenlenen cenaze namazının ardından defnedildi.

Acılı Özsoy ailesi, taziyeleri telefonla kabul ediyor. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler