Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, "Yeni yılda köprü ve otoyol ücretlerine zam yapılacak." dedi.

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, köprü ve otoyol ücretlerine zam yapılacağını, zammın devletin işlettiği köprülerde enflasyona göre belirleneceğini, Osmangazi ve Yavuz Sultan Selim köprülerinde ise dolar kurunun baz alınacağını açıkladı.

Ankara'da gazetecilere konuşan Bakan Arslan "2 Ocak'tan 2 Ocak'a, döviz kurundaki değişiklik hesaba katılarak, fiyata yansıtılıyor. Mevcut otoyol ve köprülerimizdeki ücret düzenlemelerinde enflasyonu da dikkate alarak bir düzenleme yapacağız, henüz netleştirmedik. Bu ayın da enflasyonunu dikkate alarak, yılbaşı itibari ile onu da tespit etmiş olacağız." dedi.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü geçiş ücretlerine geçtiğimiz yılın başında zam yapılmış ve geçiş ücreti 7 lira olmuştu.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde geçiş ücreti 12.20 lira iken Osmangazi Köprüsü'nden geçmek için 65.65 lira ödeniyor.

Öte yandan 2 Ocak 2017'de 3,54 seviyesinde olan dolar bugün 3,80 seviyesinden işlem görüyor. Bu seviyelerde kalınması durumunda zam oranı yaklaşık yüzde 7 olacak. (İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler