Diyarbakır'da Kur'an kursunda eğitim gören miniklere karneleri dağıtıldı.

Diyarbakır Yenişehir İlçe Müftülüğüne bağlı Aliya İzzetbegoviç 4-6 Yaş Kuran Kursu'nda okuyan öğrencilere Kur'an kursu yarıyıl tatili karneleri dağıtıldı.

4-6 yaş grubu Kur'an kurslarının kıymeti ve değerinin daha iyi anlaşıldığını ifade eden Diyarbakır merkez Yenişehir İlçe Kaymakamı Murat Beşikci, "Diyanet İşleri Başkanlığı 2013 yılında 'Anne-Çocuk Kur'an Öğreniyorum' projesi kapsamında 4-6 yaş grubu öğrencilerine yönelik anasınıfı eğitimlerini başlattı." dedi.

Beşikçi, "Bu eğitimler, öncelikle Millî Eğitim Bakanlığı'nın okul öncesi eğitim politikaları ve mevzuatlar dahilinde yapılırken bunun yanında aynı zamanda değerler eğitimi, manevi eğitim ve Kur'an-ı Kerim eğitimlerini de kapsıyordu. Vatandaşlarımız tarafından yoğun bir ilgi ile karşılandı. Bu birkaç sene içerisinde 4-6 yaş Kur'an kursu sayısı 3 bini, öğrenci sayısı ise 100 binleri buldu. Ben de bu vesile ile ailelerimize, öğrencilerimize ve öğretmenlerimize gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı. (Gıyasettin Tetik-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler