Artuklu ve Kızıltepe ilçelerinde, yeni tip Coronavirus (Covid-19) tedbirleri kapsamında 3 mahalle karantinaya alındı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Kızıltepe'nin Eymirli ile Artuklu’nun Ahmetli ve Yardere mahallelerine, Covid-19 salgını nedeniyle giriş çıkışlara izin verilmediği belirtildi.

Açıklamanın devamında, “Coronavirus salgınından vatandaşlarımızı korumak, salgının yayılmasını önlemek ve kontrol altına alınmasını sağlamak amacıyla Kızıltepe İlçe Hıfzıssıhha Kurulu ve Artuklu İlçe Hıfzıssıhha Kurulunca ikinci bir karara kadar istisnai durumlar dışında giriş ve çıkışlara izin verilmemesi, gerekli tüm güvenlik ve sağlık tedbirlerinin azami derecede alınmasına karar verilmiştir.” ifadeleri kullanıldı.

Daha öncede Derik ilçesinde, yeni tip Coronavirus (Covid-19) tedbirleri kapsamında Kovalı Mahallesi ile mahalleye bağlı Tepecik mezrası karantinaya alınmıştı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler