Bitlis’in Mutki ve Tatvan ilçe kırsalında gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında, PKK’ye ait el yapımı patlayıcılar ve yaşam ele geçirildi.

Bitlis’in Mutki ve Tatvan ilçe kırsalında, kolluk kuvvetlerinin, emniyet ve güvenlik korucularıyla ortaklaşa düzenledikleri operasyonlar kapsamında, PKK’ye ait sığınak, El Yapımı Patlayıcı (EYP) ve yaşam malzemesinin ele geçirildiği bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, “Bitlis İli Tatvan ve Mutki İlçeleri kırsalında, bölücü terör örgütü (BTÖ) mensuplarını bulmak, etkisiz hale getirmek, kullanmış oldukları sığınak/barınakları imha etmek maksadıyla; 14-16 Aralık 2018 tarihleri arasında 4 ayrı bölgede, Bitlis İl Jandarma Komutanlığı, Bitlis İl Emniyet Müdürlüğü ve Güvenlik Korucularının katıldığı müşterek operasyonlar icra edilmiştir.” denildi.

Operasyonda PKK’ye ait sığınak, El Yapımı Patlayıcı (EYP) ve yaşam malzemesinin ele geçirildiği belirtilen açıklamanın devamında şu bilgilere yer verildi: “Operasyonlar kapsamında icra edilen temas araması (T/A) faaliyetlerinde, BTÖ mensuplarına ait olduğu değerlendirilen 3 adet sığınak, 1 adet depo, 2 adet avcı boy çukuru ve 5 adet gözetleme mevzii içerisinde; 1 adet basma düzenekli el yapımı patlayıcı (EYP), 1 adet EYP düzeneği, 1 adet güneş paneli, 1 adet büyük tüp, sığınak yapımında kullanılan branda, örgütsel doküman ve bol miktarda yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.” (Şükrü Tontaş-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler