Milli Savunma Bakanlığı tarafından ele geçirildiği açıklanan Resulayn’da çatışmalar akşam saatlerinde yeniden şiddetlendi.

Türkiye tarafından Fırat’ın doğusundaki PKK-YPG-PYD hedeflerine yönelik başlatılan “Barış Pınarı Harekâtı”nın 5’inci gününde, Ceylanpınar’ın karşısındaki Resulayn’da, İHA ve SİHA’larla koordinatları belirlenen hedefler, gün boyunca obüs ve tank atışları ile vurulmuştu.

Akşam saatlerinde ise Resulayn’da Suriye Milli Ordusu ve PKK-YPG-PYD’liler arasında çatışmalar yeniden başladı. Çatışma seslerinin Ceylanpınar şehir merkezinden de duyuldu.

Ceylanpınarlılar, harekatın başlamasının ardından Resulayn tarafından atılan havan ve roket mermilerinden dolayı ilçeyi terk etmek zorunda kalmıştı.

Şanlıurfa Valiliği tarafından ise Ceylanpınar ilçesindeki tüm okullar, perşembe gününe kadar tatil edildi.

Ceylanpınar’da yaşanan çatışmalardan dolayı temel ihtiyacını karşılayamayan vatandaşlar için bazı yardım kuruluşları tarafından kumanya dağıtıldığı öğrenildi. (Abdurahman Uğurlu-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler