Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen şehirlerarası yolcu taşıyan otobüslerin denetimi sonucu 351 araç trafikten men edildi.

Denetimlere ilişkin yapılan açıklamada, 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı, yarıyıl tatilinin 17 Ocak 2020 Cuma günü başlaması nedeniyle, sivil toplum örgütleri, dernekler, okul idareleri, tur şirketleri tarafından organize edilen kış turizmi ile sportif ve kültürel aktivitelere yönelik şehirlerarası yolcu taşımacılığı faaliyetlerinde önemli oranda artış meydana geldiği gözlendiği belirtildi.

Bu duruma bağlı olarak trafik kazalarının en aza indirilmesi, araç sürücülerinin trafik kurallarına uyma düzeylerinin daha üst seviyeye çıkarılması, güvensiz ve korsan tabir edilen taşımacılık faaliyetlerinin engellenmesi amacıyla, 17-18-19 Ocak 2020 tarihlerinde ülke genelinde "Şehirlerarası Yolcu Taşıyan Otobüslere" yönelik özel denetim gerçekleştirildiği ifade edilen açıklamada, denetimlere ilişkin şu bilgilere yer verildi:

"Yapılan denetimde; 61 bin 247 araç/sürücü kontrol edildi, 347 sürücünün araçta takoğraf bulundurmadığı veya kullanmadığı, 211 sürücü/yolcunun ise emniyet kemeri kullanmadığı tespit edildi. 351 araç trafikten men edildi, toplam 3 bin 598 trafik kural ihlali tespit edilerek işlem yapıldı." (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler