İsyan, doğal afet deprem, yangın ve benzeri olaylara zamanında ve etkin bir şekilde müdahale etmek amacıyla Siirt E Tipi Cezaevinde tatbikat düzenlendi.

Siirt'te, Jandarma Özel Harekât Tabur Komutanlığı (JÖH) birliklerinin E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurum Müdürlüğünde meydana gelebilecek isyan, doğal afet deprem, yangın ve benzeri olaylara zamanında ve etkin bir şekilde müdahale etmek amacıyla gerçeği aratmayan tatbikat gerçekleştirildi.

Siirt Valiliği, Siirt E-Tipi Cezaevinde gerçekleştirilen tatbikatla ilgili şu bilgileri paylaştı:

“Siirt İl Jandarma Komutanlığınca; E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğünde meydana gelebilecek isyan, doğal afet (deprem), yangın ve benzeri olaylara zamanında ve etkin bir şekilde müdahale etmek amacıyla hazırlanan planlara uygun olarak, 220 Jandarma personeli ile 2 Jandarma Asayiş köpeğinin katılımı ile gerçekleştirilen tatbikat nefes kesti.”

Tatbikata Cezaevinden sorumlu Cumhuriyet Savcısı Ünal Üstünsoy ‘da nezaret ettiği kaydedildi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler