Şırnak’ın Silopi ilçesinde Valilik tarafından daha önce yasaklanan Newroz’u kutlamak isteyen gruba müdahale edildi. Müdahalede çok sayıda kişi gözaltına alınırken bir polis yaralandı.

Şırnak Valiliği daha önce aldığı bir kararla Newroz etkinliklerine izin verilmeyeceğini açıklarken, Silopi'de bir grup Newroz'u kutlamak istedi. Bunun üzerine polis gruba müdahale etmesi sonucu çok sayıda kişi gözaltına alınırken bir polis yaralandı.

HDP Silopi ilçe binası önünde bir araya gelen yaklaşık 200 kişilik grup, Newroz'u kutlamak istedi. Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız ile polisler arasında kısa bir görüşme yaşandı. Grup dağılmayınca polis, tazyikli su ve biber gazıyla müdahale etti. Kalabalığın arasından taş atılması üzerine polis, mahalle aralarında operasyonlar düzenlendi.

Operasyonlar sonrası çok sayıda kişi gözaltına alınırken olaylarda bir polis hafif şekilde yaralandı. Yaralanan polis daha sonra Silopi Devlet hastanesine kaldırıldı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler