2019-2020 eğitim yılının ilk ara tatiline giren öğrenciler tatil boyunca gezi, oyun, akraba ziyareti ve öğretmenlerinin verdiği ödevleri hazırlayarak geçireceklerini söylediler.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2019-2020 eğitim yılı öncesi ilan edilen ve ilk defa uygulanan ara dönem tatili başladı.

Hafta sonları ile birlikte toplamda 9 gün sürecek olan tatil boyunca öğrenci ve öğretmenler için çeşitli aktiviteler düzenlenecek. Bu kapsamda ara tatilde öğretmenler için sportif, sosyal, kültürel faaliyetlerin yer aldığı mesleki çalışma programı uygulamaya konulacak.

Birinci dönem ara tatil için son ders zilinin çalınmasıyla 9 günlük tatile giren öğrenciler tatil boyunca yapacakları aktiviteler hakkında İLKHA muhabirine duygularını anlattılar.

Ara tatil olmasından dolayı mutlu olduğunu söyleyen Yusuf Taha Salman, arkadaşlarıyla birlikte oyun oynayarak zaman geçireceğini söyledi.

Muciburrahman Zeki, "Müdür bize etkinlikler verdi. Hayvanat bahçesi gibi yerlere gidip fotoğraf çekmemizi istedi. Çektiğimiz fotoğrafları öğretmenimize göstereceğiz. Bu etkinliklerle tatilin güzel geçeceğini düşünüyorum." diye belirtti.

Emre Can Baş ise "Tatil yeni başladığı için çok güzel oldu. Öğretmenler ödev olarak gezi yapmamızı istedi. Matematikle ilgili ödevler yapmamızı istedi. Tatil olduğu için çok sevinçliyim." dedi.

Tatilde bilgi evine gidip etkinlikler yapacağını söyleyen Aslıhan Çiftçi, "Parklara gidip fotoğraf çekeceğini ve derslerini yapacağım." İfadesini kullandı.

Leyla Cafer de "Müdür bize tatilde nereye gideceğimizi söyledi. Fotoğraf çekeceğim. Sonra derslerimi çalışacağım." diye konuştu.

Velilerden Ayfer Malkoç da şunları söyledi: "Tatil iyi oldu. Çocuklar kafalarını toparlasınlar, derslerini toparlarlar. Yaz tatili kısaldı. Tatil çok uzun oluyordu. Şimdi daha iyi oldu." (Nizamettin Aşkın- İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler