Van’ın Gevaş ilçesine bağlı Kayalar Mahallesi’nde uygulanan karantina uygulaması, son görülen vakanın üzerinden 15 gün geçmesi üzerine sona erdi.

Gevaş Kaymakamlığı’nın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada; “İlçemiz Sağlık ekiplerince yapılan çalışmalarda İlçemize bağlı Kayalar Mahallesi’nde yaşayan bir vatandaşta Covid-19 testlerinin pozitif çıkması nedeniyle salgının yayılımını önlemek ve böylece toplum sağlığını korumak amacıyla Gevaş İlçe Hıfzıssıhha Kurulunun 18.06.2020 Tarih ve 2020/14 Sayılı Kararı ile Kayalar Mahalle giriş ve çıkışlarına sadece tarım ve hayvancılık faaliyetleri muaf tutularak kontrollü kısıtlama getirilmesine, temaslı olan kişilerin izlemlerinin İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Toplum Sağlığı Merkezi işbirliğiyle yapılmasına karar verilmiştir.” denildi.

Açıklamanın devamında, “Bu mahallemizde karantina ve son görülen vakanın üzerinden 15 günden fazla zaman geçmesi nedeniyle alınan karantina kararının 07.02.2020 Perşembe günü itibariyle sonlandırılmasına, karantinanın yalnızca pozitif vakaların bulunduğu hanelerde devam etmesine İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun 07.02.2020 tarih ve 2020/16 sayılı kararı ile uygun bulunmuştur.” ifadeleri kullanıldı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler