Yolsuzluktan gözaltına alınan HDP’li Başkan serbest bırakıldı

Yolsuzluk yaptığı iddiasıyla gözaltına alınan HDP’li Akdeniz Belediye Başkanı Fazıl Türk, çıkarıldığı mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Akdeniz Belediyesi'ne yönelik ihale yolsuzluğu operasyonunda gözaltına alınan ve aralarında HDP'li Belediye Başkanı Fazıl Türk'ün de bulunduğu 9 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Mersin'de 4 gün önce Akdeniz Belediyesi'ne yönelik ihale yolsuzluğu operasyonunda gözaltına alındıktan sonra mahkemeye çıkarılan ve aralarında HDP'li Belediye Başkanı Fazıl Türk'ün de bulunduğu 9 kişi adli kontrol ile 19 kişi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Alınan bilgilere göre, Mersin Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Mersin merkezli Adana, Batman, Diyarbakır ve Şanlıurfa'da düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda, aralarında HDP'li Akdeniz Belediye Başkanı Fazıl Türk'ün de bulunduğu 28 kişiyi çıkar amaçlı suç örgütünün kamu kurum ve kuruluşlarınca yapılan mal ve hizmet alımları ihalelerinde, 'ihalelere fesat karıştırdıkları, haksız kazanç sağladıkları ve edinim ifasını fesada uğrattıkları' iddiasıyla gözaltına alındı.

Emniyetteki sorgulamalarından ardından, dün saat 11.00'de savcılıkta ifadeleri alındıktan sonra tutuklanmaları talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildiler.

Bu sabah saatlerine kadar devam eden mahkeme sonrasında, HDP'li Belediye Başkanı Fazıl Türk'ün de aralarında bulunduğu 9 kişi adli kontrol ile 19 kişi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bıraktı. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler