Mardin'in Kızıltepe ilçesinde Zabıta Ekipleri, işyerlerinde yaptıkları denetimlerde patlayıcı türü yüzlerce maytap ve torpile el koydu.

Kızıltepe zabıta ekipleri, işyerleri, cadde ve kaldırımlarda denetimlerini sıklaştırırken, Ramazan Bayramı öncesi patlayıcı türü olan maytap ve torpil denetimlerine başladı. Yaklaşık 60 işyerine denetim yapan ekipler, yüzlerce maytap ve torpile el koyarken, işyerleri hakkında ise uyarı tutanağı tutarak kendilerine tebliğde bulundu.

Konuyla ilgili Zabıta Müdürlüğünden yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz gündüz ve akşam cadde, kaldırım ve işyerleri denetimlerine devam ediyor ve denetimler daha sıkı devam edecektir. Çocuklar ve vatandaşlar için tehlike arz eden ve vatandaşların seslerinden rahatsız oldukları patlayıcı türü olan maytap ve torpillerin toplatılması için Ramazan Bayramı öncesi denetimlerine başladık. Ekiplerimiz, yaklaşık 60 işyerinde yaptıkları denetimlerde yüzlerce maytap torpile el koydu. İşyerlerine ise uyarı tutanağı tebliğ edildi. Denetimler Ramazan Bayramı'na kadar devam edecektir." (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler