Tüm İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği tarafından hazırlanan ve SODES’in finanse ettiği proje kapsamında 90 kişi Bursa-İstanbul-Çanakkale gezisi için yıla çıktı.

"Torunlar Dedelerinin Tarih Yazdığı Topraklarda" projesi kapsamında tarihi ve turistik yerleri ziyaret edecek olan 90 kişilik grup, Valilik binası önünde düzenlene tören sonrası yola çıktı.

Kafileyi yolcu eden Ağrı Valisi Musa Işın, "Bulunduğumuz yeri anlamamızın en iyi yolu, buraya nasıl geldiğimizi bilmektir. O yüzden bu gezi önemlidir. Ecdadımızın tarih yazdığı mekânları, bize bıraktıkları mirasları, tarihi yapıları, şehirleri ve en önemlisi onların bize bıraktığı manevi mirası öğrenme imkânınız olacak. İnşallah sağlıkla gider gelirsiniz. Allah yolunuzu açık etsin" diye konuştu.

Vali Işın, grupla birlikte fotoğraf çektirdikten sonra kafileyi yolcu etti. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler