Şanlıurfa’da ödüllü çiğköfte yarışması düzenledi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen yarışmada; lezzeti, kıvamı, görünümü, yöreselliği ve sunumu ile jüri karşısına çıkan çiğköfteler yarıştı. Yoğrulan çiğköfteler değerlendirmenin ardından davetlilere ikram edildi.

Çiğköfte yarışmasında 26 usta hünerlerini sergiledi. Hasan Hayırlı'nın komisyon başkanlığını yaptığı jüride Halil Balıkçıoğlu, Reşit Pehlivan, Mehmet Tatlı, Necmi Karadağ ve İsmail Dörtkardeş yer aldı. Dokuz kişilik gruplar halinde 10 dakika arayla 3 kez start verilen yarışma sonunda yoğurulan çiğköftelere jüri üyeleri 100 üzerinden puan verdi. Çiğ köfetelere isim yerine verilen rumuzlar da dikkat çekti.

Yarışmada dereceye giren yarışmacılara ödülleri, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İlhami Günbeği, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ekrem Ayaz ve Tatlıses Çiğkötfe Koordinatörü Elif Attepe tarafından verildi.

Yarışmada 90 puan alan Ahmet Nitik birinci olarak 2 bin TL para ödülünü kazandı. 88.7 puan alarak ikinci olan Ali Ercan ise bin 500 TL, 88.3 puan alarak üçüncü olan Salih Elmas ise bin TL para ödülü aldı. 88.2 puan alan Mustafa Hızarlı ise mansiyon ödülüne layık görülerek 500 TL para ödülü kazandı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler