Mevlid Kandili nedeniyle mikrofon uzattığımız Siirtli vatandaşlar, "Peygamberimizi yeterince tanımıyoruz. Yeterince tanımış olsaydık dünyaya barış ve huzur gelir, ümmet bu halde olmaz, Filistin’e bombalar yağmazdı." mesajını verdi.

İLKHA muhabiri, mikrofon uzattığı Siirtli vatandaşlara Mevlid Kandilini sordu. Halkın bir kısmı bu konuda önemli mesajlar verirken bir kısmı ise Peygamber Efendimizi yeterince tanımadığını ve bunun büyük bir eksiklik olduğunu söyledi.

Siirtli vatandaşlar, "Peygamberimizi yeterince tanımıyoruz. Yeterince tanımış olsaydık dünyaya barış ve huzur gelir, ümmet bu halde olmaz, Filistin’e bombalar yağmazdı." mesajını verdi.

“Toplum Peygamber Efendimizi yeterince tanımıyor”

Peygamber Efendimizin dünyaya teşrifinden önce toplumunun insanlık dışı bir hayat tarzına sahip olduğunu belirten Meryem Açıkgöz, Peygamberimizin dünyaya gelmesiyle insanları İslam’a davet ettiğini ve bu sayede insanların Müslüman olduğunu, kurtuluşa erdiğini söyledi

Müslümanların Peygamberimizi takip etmedikleri için öldürüldüğünü ve buna bütün dünyanın sessiz kaldığını belirten Açıkgöz, 'Eğer onu takip etseydik bütün dünya kardeş olarak yaşardı. Mevlid-i Nebi haftasını çok iyi değerlendirmeliyiz. Bu hafta Peygamber Efendimizi tanımak için büyük bir fırsat. Müslümanların, günahlarını hafifletmek için o günü oruç tutarak, Kur’an okuyarak geçirmeleri ve onun yolundan ilerlemeleri gerekir." dedi.

“Doğduğu gün kendini ilah sananların sarayları yıkıldı”

Peygamber Efendimizi görmediği halde onu çok sevdiğini ve ona iman ettiğini belirten Mehmet Çığır, "Peygamber Efendimiz doğduğu gün kendini ilah sananların sarayları yıkıldı, bin yıldır sönmeyen ateş söndü ve biz onu görmeden sevdik. Peygamber Efendimizi Kur’an’daki ayetlerden ve hadislerden, ahlakını ve sünnetini öğrendik ama bu öğrendiklerimiz sözde kalıyor. Biraz çaba sarf edip hayatımızda uygulamamız gerekiyor. Peygamberimizi tanımak için sağlam kaynaklardan yararlanmalıyız. Peygamber Efendimiz ile ilgili okuduğum kitaplardan onun İslam’ın askeri ve siyasi bir lideri olduğunu öğrendim.” şeklinde konuştu. (Murat Orhan - İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler