Dicle Müftülüğü tarafından, ilçede ikamet eden 436 yetim, öksüz ve yardıma muhtaç çocuk giydirildi.

Diyarbakır Dicle İlçe Müftülüğü tarafından ilçede ikamet eden 436 yetim, öksüz ve yardıma muhtaç çocuğa bayramlık kıyafetler alındı.

Yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Dicle İlçe Müftüsü Mehmet Sani Akın, Diyanet İşleri Başkanlığının bu yılki 'İnfak' teması münasebetiyle ilçe de Ramazan'ın ilk haftasından itibaren din gönüllüleriyle beraber yetim, öksüz ve yardıma muhtaçları tespit ettiklerini belirtti.

Akın, "Son bir hafta içerisinde 436 yetim, öksüz ve yardıma muhtaç çocukları araçlarla bulundukları mahalle, köy ve mezralardan alarak ilçe merkezine getirip istedikleri kıyafetleri almalarını sağladık. Çocuklarımızı, verilen hediyelerle birlikte, sağ-salim aldığımız yere tekrar bıraktık. Bize bu hizmeti nasip eden yüce Rabbimize sonsuz şükürler olsun." dedi.

İnsana en güzel nimetleri sunan Allah'a şükretmenin bir gereği olarak mali ibadetlerin yerine getirilmesi gerektiğini hatırlatan Akın, "Resulullah: 'Ben ve yetimi kollayıp gözetleyen kimse cennette şöyle beraberce bulunacağız', buyurdu ve işaret parmağıyla orta parmağını biraz açarak işaret etti. İşte bundan dolayı, her bir kardeşimizi kendi elimizle giydirirken yüreğimizde büyük bir sevinç hissediyoruz." ifadelerini kullandı. (Ramazan Zeren–İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler