Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, seçimlerin zamanında yapılacağını, gündemlerinde erken seçim olmadığını söyledi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, seçimlerin zamanında yapılacağını söyleyerek “Herkes planını ona göre yapsın." dedi.

Ankara'da erken seçim iddiaları hakkında gazetecilere açıklama yapan Bozdağ "Erken seçim yoktur, vaktinde seçim vardır. Daha önce bir kere erken seçim oldu, esasında çaresizlikten alınmış bir karardı. Türkiye’nin önünü açmak için yapılan bir seçimdi. AK Parti’nin döneminde seçimler zamanında yapılmıştır. Seçim vaktinde olacaktır. Herkes planını ona göre yapsın." ifadelerini kullandı.

"BM'nin ateşkes kararında Afrin yok"

ABD’den gelen “BM'nin ateşkes kararına Afrin’in de dahil edilmesi gerektiği” yönündeki açıklamalar için ise Bozdağ, sayılan yerler arasında Afrin'in olmadığını söyledi. Bozdağ "BM'nin ateşkes kararını iyi okuduk, ABD de iyi okumalı." şeklinde konuştu. (İLKHA)  

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler