​Adıyaman İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu tarafından düzenlenecek olan seminerlere katılacak olan çiftlere Kur'an-ı Kerim ve Hadis-i şeriflerin ışığında aile olmanın yolları anlatılacak.

Alanında uzman kişiler tarafından verilecek seminerlere katılacak eşlere program sonunda katılım belgesi ve çeşitli hediyeler verilecek.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan İl Müftü Yardımcısı Hatun Özmen, "Adıyaman İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu olarak 2020 yılında Aile ve Dini Rehberlik Merkezine dönüştürülmüştü. Ancak salgın sürecinde yasakların başlamasıyla birlikte Aile ve Dini Rehberlik Merkezinde yüz yüze eğitimlerimize ara vermek zorunda kalmıştık. Salgın yasaklarının kalkmasıyla birlikte faaliyetlerimize yeniden hız kazandırmaya başladık.  Allah nasip ederse yeni dönemde Aile ve Dini Rehberlik Merkezimizde 20 kişilik grubumuzla evlilik seminerlerine başlayacağız. 20 Eylül'de akşam saat 20.00'da ilk seminerlerimizi başlatacağız. Bundan sonraki süreç içerisinde faaliyetlerimiz farklı alanlarda da devam edecektir. Düzenleyeceğimiz bir aylık seminerler sonrası yeni gruplarımızla da devam edeceğiz. Kayıtlarımız devam ediyor, çiftlerimizin seminerlere ilgi göstermesini iştiham ediyoruz." ifadelini kulandı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler