Serbest piyasada fahiş fiyata satılan yağ ve pirinci daha uygun fiyata almak için Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) yolunu tutan Batman’daki vatandaşlar izdihama neden oluyor.

Gıda ürünlerinde bir türlü önlenemeyen fiyat artışları vatandaşı kısmen daha uygun fiyata gıdayı veren TMO’ya yöneltti.

Sabahın erken saatlerinden itibaren TMO’nun satış noktasında soluğu alan Batmanlılar izdihama neden oluyor. Uygun fiyata yağ ve pirinç almak için saatlerce bekleyen vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturuyor.

Serbest piyasaya göre yağ, pirinç ve benzeri ürünleri TMO’dan daha uygun fiyatlara alabildiklerini belirten vatandaşlar talebin yoğun olmasından ötürü TMO satış noktasında izdiham olduğunu, kuyruk çilesi yaşadıklarını belirterek yetkililerin konuyla ilgilenmesini istediler.

TMO’ya yağ ve pirinç almak için geldiklerini belirten ismini vermek istemeyen emekli bir vatandaş, “Serbest piyasada yağ da pirinç de çok pahalı. Burada biraz daha ucuza veriyorlar.  5 kilo yağ 99 lira, 5 kilo pirinç ise 60 küsur liradan veriliyor. Emekliyiz, geçimimizi sağlayamıyoruz. Her şey çok pahalı… Daha uygun fiyata almak için buraya geldim.” ifadelerini kullandı.(İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler