Uluslararası İnsani Yardım Derneği IHO EBRAR, hayırseverlerin katkıları ile Somali'nin başkenti Mogadişu'nun Banaadir bölgesinde 40 çocuğu sünnet ettirdi.

Asya, Avrupa, Afrika, Ortadoğu ve dünyanın birçok bölgesinde ve ülkede yardım çalışmalarını sürdüren IHO-EBRAR, yaptığı yardım çalışmalarını yanı sıra, kendi imkanları ile sünnet olamayan muhtaç ve yetim çocukları sünnet ettiriyor.

Bu kapsamda Somali'de 40 çocuğu sünnet ettiren dernek, İslam'ın en önemli emirlerinden bir tanesini yerine getiriyor. 

Yapılan sünnet ile ilgili bilgi veren IHO EBRAR Genel Başkan Yardımcısı Muhammed Yılmaz, hayırseverlerin yardımları ile yaptıkları proje kapsamında Somali'de birçok çocuğu sünnet ettireceklerini belirtti.

Yılmaz, "Allah bu projede yer alan ve yardımda bulunan bütün kardeşlerimizden razı olsun. Çocuklarımıza beyaz sünnet elbiselerini giydirdik. Hepsi de beyaz çiçekler gibi oldular. İnşallah hepsi sünnet olup İslam'ın bir neferi olacaklar. Allah hayır sahiplerinin hayırlarını kabul etsin." dedi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler