Malatya İmam Hatipliler Derneği siyasi parti temsilcilerinin katılımıyla düzenlediği panelde hem beklentilerini anlattı hem de siyasi partilerin İmam Hatipler hakkındaki görüşlerini dinledi.

Malatya İmam Hatipliler Derneği, farklı siyasi parti temsilcilerinin katıldığı ‘Siyasi Partileri Buluşturma' adlı panel düzenledi.

Belediye Konferans salonunda gerçekleşen panel Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Panelde açılış konuşması yapan Malatya İmam Hatipliler Derneği Başkanı İbrahim Kayaduman, "Siyasi parti temsilcilerimiz buradadır. Arkadaşlarımızın İmam Hatipliler hakkındaki görüşlerini dinleyeceğiz. İmam Hatipliler olarak çok sıkıntılar çektik. Başörtülü kardeşlerimiz hala hakim ve savcı olarak görev yapamıyorlar. İnsan hakları beyannamesi ile beraber Peygamber Efendimizin Veda Hutbesinin de öğrenilmesinin ne sakıncası vardır. Anne babaya of bile demeyen gençler yetiştirmek istiyoruz." ifadelerine yer verdi.

Panele AK Parti, CHP, MHP, HDP, SP ve HÜDA PAR il temsilcileri katıldı. Parti temsilcileri İmam Hatipler ve İmam Hatip'teki eğitimle ilgili fikirlerini dile getirdi.

Panelde konuşan HÜDA PAR temsilcisi Hayrettin Tokat, "Bizler Aralık 2012 yılında kurulmuş bir partiyiz. Her daim referansımız İslam'dır. Biz her daim İslami bir eğitim olması gerektiğinin tarafındayız. Zaten İslam dini her zaman eğitime önem vermiştir. Bu noktada bizler mağdur olan İmam Hatipli kardeşlerimizin yanında olacağız. Tabi bugün her ne kadar İmam Hatipliler nicelik olarak artmışsa da nitelik olarak aynı oranda ilerleme var diyemeyiz. Ama yine de ümit varız ki, İmam Hatip liselerinde nice nitelikli öğrenci yetişecektir." ifadelerine yer verdi.

Daha sonra panel sorulu cevaplı bir şekilde sona erdi. (Recep Fidancı - İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler