​Şanlıurfa’da sahte kimlik düzenleyerek başkasının yerine ÖSYM ve MEB tarafından yapılan sınavlara girdiği tespit edilen 24 şüpheli yakalandı.

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar sonucunda, 2018 yılında ÖSYM Başkanlığı ve MEB tarafından yapılan sınavlara sahte kimlik düzenleyerek başkasının yerine sınavlara katılan ve joker olarak tabir edilen 24 şüpheli yakalandı.

Haklarında adli işlem yapılan 24 şüpheli sevk edildikleri adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Konuyla ilgili l Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülmekte olan, ‘ÖSYM Başkanlığının Teşkilat ve Görevleri’ hakkındaki kanun kapsamında başkasına ait kimlik ve kimlik bilgileri kullanılarak, resmi belgede sahtecilik suçları kapsamında çalışma başlatılmıştır. İlimiz genelinde ÖSYM Başkanlığı ve MEB tarafından 2018 yılı içerisinde yapılan sınavlarda, sahte kimlik düzenleyerek başkasının yerine sınava giren ve Joker olarak tabir edilen şahısların yakalanmasına yönelik etkin tedbirler alınmakta olup, yapılan çalışmalar neticesinde yakalanan ve haklarında adli işlem yapılan 24 şahıs sevk edildikleri adli makamlarca tutuklanmıştır." (Abdurahman Uğurlu-İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler