Van Gölü'nde mültecileri taşıyan teknenin batması sonucu 2 kişinin daha cesedine ulaşıldı. Gölden çıkarılan ceset sayısı 11'e yükseldi.

27 Haziran'da Gevaş ilçesine bağlı Altınsaç Mahallesi'nden Van Gölü'ne açılan ve daha sonra batan teknenin bulunması için ekiplerin çalışması devam ediyor.

ROW cihazlarıyla 200 metre derinliğe kadar inen ekipler, dünden bu yana 2 kişinin daha cansız bedenine ulaştı.

Van Valiliği tarafından yapılan açıklamada “Van Gölü’nde battığı değerlendirilen tekneyle ilgili arama-tarama faaliyetleri sonucunda 05.07.2020 (dün) 19.00 sıralarında ve 06.07.2020 (bugün) 06.30 sıralarında Van Gölü’nün Tatvan kısmında su yüzeyinde yabancı uyruklu olduğu değerlendirilen 2 kişinin cesedine ulaşılmış ve şu ana kadarki sayı 11'e yükselmiştir.” denildi.

Açıklamanın devamında; “Konu ile alakalı kolluk görevlilerince yapılan çalışmalarda şu ana kadar, 5 kişi tutuklandı, 2 kişi gözaltında, 3 kişi adli kontrolle ve 4 kişi ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. Arama-tarama çalışmalarına ilişkin gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır.” ifadeleri kullanıldı.

Diğer mülteci ve batık teknenin bulunması için çalışmalar devam ediyor. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler