Yıllardır abluka altında tutulan mazlum Gazze halkına her türlü yardımı yapmaya çalışan IHO Ebrar, sağlık alanında yaşanan sıkıntılar sebebiyle bu kez anlamlı bir projeye imza atarak ambulans yardımında bulundu.

Ambargo altında türlü türlü sıkıntılara maruz kalan Gazze halkının tüm alt yapısı ve sağlık sistemine yönelik düzenlen saldırılar sebebiyle çoğu hastanede sağlık hizmeti verilemezken bir kısmında ise kısıtlı imkânlarla hizmet veriliyor.

Gazze'de hastaların hastaneye nakil işlemlerinde yaşanan ambulans sıkıntısını göz ardı etmeyen IHO Ebrar, Ramazan ayında yaşanan saldırılardan sonra "Gazze'ye Ambulans Temini Projesi" ile başlattığı kampanyanın ile hayırseverlerden gelen yardımlar çerçevesinde bir ambulans yardımında bulundu.

Gazze'deki Şifa Hastanesine törenle teslim edilen ambulans projesi hakkında konuşan IHO Ebrar Başkanı Dr. Abdurrahman Alpsoy, projeye katkı sunan tüm hayırseverlere teşekkür etti.

Yapılan bağış ile ilgili konuşan Şifa Hastanesi İdari Müdürü Ahmet Abu Algoş, "Al-Hayr hastanesine yaptıkları cömert bağıştan dolayı IHO Ebrar derneğine ve katkıda bulunan tüm bağışçı kardeşlerimize en içten teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu ambulans Gazze Şeridi'ndeki hedef gruplara daha iyi sağlık hizmetleri sunmaya katkıda bulunacaktır inşallah." dedi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler