Bayram Arefesin’de başlayıp, 81 ilde uygulanacak olan 4 günlük sokağa çıkma yasağı öncesi Van’ın cadde ve sokaklarında yoğunluk yaşandı.

Uygulanacak sokağa çıkma yasağı öncesi vatandaşlar, bayram ihtiyaçlarını gidermek amacıyla şehir merkezine akın etti.

Coronvairus (Covid-19 tedbirleri kapsamında maskesiz dolaşmanın yasak olduğu şehir merkezinde, insanlar tarafından oluşturulan yoğun kalabalıktan dolayı sosyal mesafe kurallarına uyulamadığı görüldü.

Özellikle banka ve mağaza önlerinde oluşturulan kalabalıklar, sosyal mesafe kurallarının uygulanmasını zorlaştırırken, polis ve özel güvenlik görevlileri vatandaşların maske takmaları ve kurallara uymaları hususunda sık sık uyarılarda bulundu.

Cumhuriyet ve Maraş caddelerinde sık sık polisler tarafından uyarılan vatandaşlar, polis ekiplerinin daha az olduğu ara sokaklara girerek yoğun kalabalıklar oluşturarak virüs tehlikesine aldırış etmedi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler