​Şırnak’ın Silopi ilçesinde büyük bir coşkuyla bayram namazı için camilere akın eden halk, kaybettikleri yakınları da unutmadı.

Silopi’de Kurban Bayramı için günün ilk ışıkları ile birlikte camilere akın eden vatandaşlar camileri doldurdu. Ofis Mahallesi’ndeki Gayret Cami'ye akın eden Silopili Müslümanlar, bayram namazını eda edip, İslam âlemi için ellerini semaya kaldırdı.

Gayret Cami Hatibi Sait Tursun, bayram namazı öncesinde verdiği vaazda bayram namazının kılınışı ve Kurban Bayramı’nın önemine değinerek, bayramın İslam âlemi için hayırlara vesile olmasını diledi.

Saatler 06.10'u gösterdiğinde önce namaz kılındı, namazın ardından “Teşrik Tekbirleri” getirildi.

Hutbenin verilmesinin ardından cami cemaati halkalar oluşturarak bayramlaştı.

Bayram namazını eda eden Silopililer, Kurban Bayramı'nın tüm İslam âlemine hayır, bereket ve huzur getirmesi temennisinde bulundu.

Cami cemaati daha sonra toplu bir şekilde mahalle mezarlığında giderek yakınları için dua edip Yasin-i şerif okudu. Küçük çocukların da Yasin-i şerif okuyup dua etmesi renkli görüntüler oluşturdu. (Ahmet Uçar – İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler